Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Bytowie
System Rada

System Rada
Profile Radnych, komisje, interpelacje, kalendarz posiedzeń.

System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

Informacja dotycząca przedsiębiorców posiadających licencje na wykonywanie transportu drogowego osób: SAMOCHODEM OSOBOWYM I/LUB POJAZDEM KONSTRUKCYJNIE PRZEZNACZONYM DO PRZEWOZU POWYŻEJ 7 I NIE WIĘCEJ NIŻ 9 OSÓB ŁĄCZNIE Z KIEROWCĄ

WAŻNE!

dotyczy przedsiębiorców posiadających licencje na wykonywanie transportu drogowego osób: 

SAMOCHODEM OSOBOWYM I/LUB POJAZDEM KONSTRUKCYJNIE PRZEZNACZONYM DO PRZEWOZU POWYŻEJ 7 I NIE WIĘCEJ NIŻ 9 OSÓB ŁĄCZNIE Z KIEROWCĄ

Zgodnie z art. 14 ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2023 r., poz. 1123) licencje na wykonywanie transportu drogowego osób:  samochodem osobowym i pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, wydane przed 17 września 2023 r. zachowują ważność do 30 czerwca 2024 r.

Przedsiębiorcy, którzy posiadają powyższe uprawnienia są zobowiązani w formie pisemnej, w postaci papierowej lub elektronicznej, przedłożyć staroście dokumenty potwierdzające spełnienie przez przedsiębiorcę osobiście wykonującego przewóz, zatrudnionych przez niego kierowców oraz osoby niezatrudnione przez przedsiębiorcę, lecz wykonujące osobiście przewóz na jego rzecz wymagań:

  1. posiadają odpowiednie uprawnienie do kierowania pojazdem samochodowym,
  2. nie mają przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
  3. nie mają przeciwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
  4. przedsiębiorca osobiście wykonujący przewozy lub zatrudnieni kierowcy i/lub osoby niezatrudnione, lecz wykonywujące osobiście przewóz nie były prawomocnie skazane za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu oraz przeciwko wolności seksualnej i obyczajowości, a także za przestępstwa, o których mowa w art. 59 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o przeciwdziałaniu narkomanii, a ponadto nie orzeczono prawomocnie wobec nich zakazu wykonywania zawodu kierowcy.

W celu zachowania ważności licencji na wykonywanie transportu samochodem osobowym lub pojazdem konstrukcyjnie przeznaczonym do przewozu powyżej 7 i nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, do upływu okresu, na który została udzielona należy przedłożyć w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2024 r.:

  • kserokopię prawa jazdy kierowcy (oryginał do wglądu),
  • aktualne orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań zdrowotnych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
  • aktualne orzeczenie psychologiczne o braku przeciwskazań psychologicznych do wykonywania pracy na stanowisku kierowcy,
  • zaświadczenie o niekaralności opatrzone datą nie wcześniejszą niż miesiąc przed złożeniem dokumentów, potwierdzające, że odpowiednio przedsiębiorca osobiście wykonujący przewozy, zatrudnieni przez niego kierowcy oraz osoby niezatrudnione przez przedsiębiorcę, lecz wykonujące osobiście przewóz na jego rzecz, spełniają warunki, o których mowa w art. 5c ust. 1 pkt 4 ustawy o transporcie drogowym.

Nieprzedłożenie powyższych dokumentów w terminie wskazanym powyżej skutkować będzie utratą ważności licencji z dniem 1 lipca 2024 r.

Załączniki do pobrania

Pobierz Rozpakuj
Pobierz spakowane pliki Rozpakuj pliki i pobierz

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Grzegorz Ryngwelski 13-03-2024 13:59
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: Adam Rzepka 13-03-2024
Ostatnia aktualizacja: Grzegorz Ryngwelski 13-03-2024 14:02