Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Starostwo Powiatowe w Bytowie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

ZGŁASZANIE INFORMACJI O JEDNOSTKACH
NIEODPŁATNEGO PORADNICTWA

W związku z nowelizacją ustawy z dnia 5 sierpnia 2015 r. o nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim oraz edukacji prawnej (Dz. U. 2019 r. poz. 294) Starosta Bytowski sporządza i aktualizuje listę jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępną dla mieszkańców powiatu bytowskiego. Lista ta zawiera dane jednostek nieodpłatnego poradnictwa uporządkowane według tematyki poradnictwa, w tym jednostek publicznych, jednostek niepublicznych działających na zlecenie, którym powierzono zadania z zakresu poradnictwa specjalistycznego na podstawie odrębnych przepisów.

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa obejmuje w szczególności:
- poradnictwo rodzinne, psychologiczne, pedagogiczne, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego i inne;
- nieodpłatną pomoc prawną i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie ze wskazaniem punktów i dyżurów wraz z ich specjalizacją, o ile została określona.

Mając powyższe na względzie, zwracam się z prośbą o zgłaszanie jednostek działających w zdefiniowanych obszarach wsparcia społecznego. Uzyskane informacje posłużą do aktualizacji listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa dostępnej dla mieszkańców powiatu bytowskiego, która zamieszczona zostanie w BIP powiatu bytowskiego, na stronie internetowej powiatu bytowskiego, w lokalnych środkach masowego przekazu oraz na tablicy ogłoszeń w Starostwie Powiatowym w Bytowie oraz Oddziale Zamiejscowym w Miastku.
Zgłoszenie winno zawierać:
- nazwę jednostki;
- zakres poradnictwa;
- adresy i dane kontaktowe, w tym o stronach internetowych i numerach telefonicznych;
- dni i godziny dostępności;
- kryteria dostępu do usługi;
- sposób dokonywania zgłoszeń (nr telefonu);
- informacje umożliwiające dokonywania zgłoszeń za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej.

Proszę o przekazanie informacji do Wydziału Organizacyjno-Prawnego Starostwa Powiatowego w Bytowie na adres e-mail: i.metel@powiatbytowski.pl

 

 

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: Mirosław Jażdżewski 22-07-2019 15:19
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 22-07-2019
Ostatnia aktualizacja: Andrzej Bukowski 21-05-2020 14:28